Misyonumuz!

KOOP Süt’ün misyonu, bir kooperatif kuruluşu olarak bir yandan arzulanan hizmetleri bir şirket anlayışı içinde en üst standartlarda sağlarken, diğer yandan da meyve suyu, süt ve süt ürünleri alanlarında toplumun ihtiyacı olan çeşitleri dünya standartlarına üreterek yeni istihdamlar yaratarak topluma hizmet vermek, ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve piyasada fiyat denge unsurunu sağlayarak tüketiciyi korumaktır.

Süt ve süt ürünleri sektörü içerisinde tüm faaliyet alanlarımızda yenilikleri takip edip, ürün tehlike analizleri, ürün kritik noktaları ve HACCP planları yapılmış, personel hijyen ve iyi işletme kuralları (GMP) konusunda gerekli eğitimleri alarak ve almaya devam ederek, tüm yasal şartlara uyarak, hijyenik ürünleri iç ve dış piyasaya sunmaktadır.

KOOP Süt İhraç Ürünleri
KOOP Süt ürünleri iç piyasa yanında ihracata yönelik de pazarlanmaktadır. Başlıca ihraç ürünlerimiz Hellim Peyniri, Krema, Meyve Suyu çeşitleri (%100 nektar ve içecek). Toplam satışlarımızda Hellim Peyniri ihraç payı %50 olurken, diğer ürünlerde yaklaşık %20 civarındadır…